Dokument stanovuje vnitrostátní cíl ČR pro energetickou účinnost do roku 2020 a závazný cíl nových úspor energie. Dokument dále uvádí opatření v jednotlivých sektorech, jejichž prostřednictvím budou tyto cíle naplňovány.
Dokument stanovuje vnitrostátní cíl ČR pro energetickou účinnost do roku 2020 a závazný cíl nových úspor energie. Dokument dále uvádí opatření v jednotlivých sektorech, jejichž prostřednictvím budou tyto cíle naplňovány. Jsou uvedena jak horizontální opatření, tak opatření pro budovy, průmysl, dopravu, nebo v přenosových a distribučních soustavách.
Aktualizace byla zpracována na základě požadavku směrnice předložit aktualizaci každé tři roky k 30. dubnu. Aktualizace jednotlivých kapitol reflektují pokrok ČR v důsledku průběžné implementace nástrojů směrnice. Jedná se zejména o pokrok spočívající v přijetí opatření legislativního charakteru (novely zákonů v oblasti energetiky v roce 2015), fiskálních opatření (schválení programu ENERG, schválení nové programové dokumentace programu EFEKT, průběžné vyhlašování výzev v programech podpory energetické účinnosti financovaných ze strukturálních fondů).
Do aktualizace NAPEE byly zahrnuty dokumenty související se strategií zvyšování energetické účinnosti, které byly zpracovány pro konkrétní oblasti. Jedná se o Aktualizaci Strategie renovace budov podle čl. 4 směrnice a Posouzení potenciálu vysoce účinné kombinované výroby tepla a elektřiny a účinného dálkového vytápění a chlazení za Českou republiku podle čl. 14 směrnice. V neposlední řadě došlo k aktualizaci dat v kapitolách, které popisují konkrétní opatření vyplývající ze směrnice a u kterých jsou směrnicí přesně definovány cíle. Jedná se o čl. 7 Systém povinného zvyšování energetické účinnosti a čl. 5 Příkladná úloha budov veřejných subjektů.